Я МАЮ ПРАВО!

Консультація міністра юстиції https://rada.info/upload/users_files/04352256/384c355729e4f69c4631bc94a9cd2fb9.docx

Особливості проведення державної реєстрації прав, у зв’язку із втратою правовстановлюючого документа   https://rada.info/upload/users_files/04352256/6dbfa99ca5b4f5744e70c584d7b5cb42.docx

СЕРВІСИ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ НАБЛИЖЕНІ ДО ЛЮДЕЙ   https://rada.info/upload/users_files/04352256/f1f49f44a0322d90c33052bdd01e6885.docx

Особливості проведення інвентаризації майна боржника https://rada.info/upload/users_files/04352256/e61f4a72c53bf5c05cbb27b4a9bd063d.docx

Кожен має право на  безоплатну первинну правову допомогу!   https://rada.info/upload/users_files/04352256/cb2b9189b9ab9e5fd3b280f594c527a4.doc

Стаття на тему: «Визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора»   https://rada.info/upload/users_files/04352256/2b86da7b9c2cca3b656380e49dfcc490.docx

16 випуск програми «Я МАЮ ПРАВО» Міністерства юстиції України https://fex.net/942901992831

 

 

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу але нещастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Володимир Гречко

 

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.u

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

•    до 2 років - 50 %;

•    від 2 до 6 років - 55 %;

•    від 6 до 10 років - 60 %;

•    понад 10 років - 70 %.

•    з 1 грудня мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1630 грн.

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

•    перші 90 календарних днів - 100 %;

•    протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

•    у подальшому - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Який порядок виплати допомоги по безробіттю?

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного - один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

 

Який строк надання допомоги по безробіттю?

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) -  не може перевищувати 720 календарних днів.

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного, особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

 

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

Запоріжці сплатили за землю понад мільярд гривень

До місцевих бюджетів Запорізької області надійшов один мільярд 11мільйонів  гривень плати за землю. Рівеньнадходжень 11 місяців поточного року перевищив минулорічний на 21,2 мільйона.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькійобласті Валерій Манько, у листопаді землекористувачі поповнили бюджети громадмайже на 82 мільйони, що на три відсотки перевищує показники аналогічного періоду 2017 року.

Найбільші відрахування з початку року забезпечили суб'єктигосподарювання-юридичні особи – 796,5 мільйона, внесок фізичних осіб склавблизько 215 мільйонів.

Майже 416 мільйонів надійшло до місцевого бюджету м. Запоріжжя, скарбницім. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів отримали129 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 93мільйони, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – понад 85мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – 66 мільйонів, Василівськогота Михайлівського районів – 53 мільйони, Вільнянського, Запорізького іНовомиколаївського районів – 48,7 мільйона тощо.

Фахівці фіскальної служби регіону разом із представниками місцевих рад,територіальних підрозділів ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області та РВ Фондудержавного майна України по Запорізькій області постійно аналізують повнотуобліку платників земельного податку та орендної плати. Цього року в ходіпроведених звірок залучено до оподаткування 34 суб'єктів господарювання, врезультаті річна сума нарахувань склала понад два мільйони гривень, а загальнаплоща землі – 224,7 га.

Крім того, виявлено 18 підприємств, які використовували 211,9 га земельнихділянок без правовстановлюючих документів. Додатково до бюджетів громаднараховано майже 300 тисяч гривень.

 

Громадянин вирішив пронести через "зеленийкоридор" митниці майже мільйон рублів

Черговий факт незаконного ввезення валюти виявили запорізькі митники цимивихідними у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.

Під час оформлення пасажирів, які прилетіли рейсом з Мінську, один з нихобрав спрощений порядок проходження митного контролю. Тим самим громадянинзасвідчив про відсутність обмежених або заборонених до переміщення речей,предметів, цінностей.

Натомість після закінчення "зеленого коридору" в його ручнійнаплічній сумці було виявлено 997 500 російських рублів. Відповідно допостанови Правління НБУ від 27.05.2008 №148 така сума іноземної валюти підлягаєобов'язковому письмовому декларуванню. Таким чином, громадянин України порушивпорядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митногоконтролю.

Дозволений ліміт для усного декларування повернуто громадянину, сумуперевищення, а саме – 240 тисяч російських рублів, тимчасово вилучено. Стосовнонього складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексуУкраїни.

Співробітники митниці наголошують – фізичні особи можуть переміщувати черездержавний кордон валютні цінності за чіткого дотримання вимог законодавства.Зокрема, громадяни мають право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівкув сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, виключно за умови її письмовогодекларування митному органу в повному обсязі.

У Запоріжжі виявлено мережу АЗС з продажу неякісногопального

Оперативники податкової міліції Головного управління ДФС у Запорізькійобласті під процесуальним керівництвом обласної прокуратури вилучили знезаконного обігу велику партію низькоякісного пального невідомого походження.

В рамках проведення операцій "Акциз", "Рубіж","Мережа" та розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 204КК України встановлено компанію, яка здійснювала збут пального, що невідповідає технічним вимогам ДСТУ. Бензин, газ та дизпаливо реалізовувалисячерез підконтрольну мережу АЗС на території регіону та через оголошення вмережі Інтернет.

При цьому документально надходження пального відображалось відСГД-імпортерів та СГД з ознаками фіктивності, а виготовлялось із порушеннямвстановленого порядку шляхом змішування низькоякісних нафтопродуктів таречовин, які наближають хімічний склад суміші до автомобільних бензинів маркиА-92, А-95 та ДП.

За результатами обшуків, проведених в офісних та інших приміщеннях, яківикористовувалися фігурантами, із незаконного обігу вилучено та передано навідповідальне зберігання 165,5 тисячі літрів пально-мастильних матеріалів(бензин різних марок, дизельне пальне, скраплений газ) на загальну суму майже5,7 мільйона гривень, ємності для їх зберігання, а також чорнові записи,документи щодо придбання ПММ та домішок тощо.

Наразі слідство продовжується.

 

 

На Запоріжжі надходження податку на додану вартістьсклали майже три мільярди

З початку року запорізькі платники податку на додану вартість спрямували додержавного бюджету 2 мільярди 906 мільйонів гривень. Порівняно зсічнем-листопадом минулого року сплата ПДВ збільшилась на 597,4 мільйона або на26 відсотків.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькійобласті Валерій Манько, платники м. Запоріжжя поповнили держбюджет на 1 мільярд635,6 мільйона, що на 453 мільйони більше, ніж торік. Понад чверть мільярдаперерахували суб'єкти господарювання м. Мелітополь, Мелітопольського іВеселівського районів, у Вільнянському, Запорізькому та Новомиколаївськомурайонах сплачено майже 214 мільйонів, у м. Бердянськ, Бердянському таПриморському районах – понад 205 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільськогорайонів – 120 мільйонів тощо.

Основний приріст надходжень у регіоні забезпечено завдяки зростанню на 24,5відсотка обсягів оподатковуваних операцій до відповідного періоду 2017 року.

 Усього в Запорізькій області наобліку перебуває 8850 платників ПДВ-юридичних та понад 900 суб'єктівгосподарювання-фізичних осіб.

 

Спеціалісти фіскальної служби та Держпраці провели 39спільних перевірок запорізьких роботодавців

За два місяці кампанії з детінізації зайнятості населення, розпочатоїКабінетом Міністрів України, на Запоріжжі проведено 39 заходів контролюпрацедавців у сферах будівництва та роздрібної торгівлі продуктами харчування.Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій областіВалерій Манько.

Під час перевірок фахівці фіскальної служби області та ГУ Держпрацівстановили порушення законодавства про працю на 16 об'єктах. Зокрема, виявлено23 громадянина, які працювали без належного оформлення трудових відносин. Ще 44робітники трудилися на підприємствах за угодами цивільно-правового характеру,при цьому мали повний робочий день та щомісячно отримували заробітну плату.

Стосовно фактів порушень складені матеріали за ст. 265 Кодексу Законів пропрацю України, а роботодавці одразу подали 21 повідомлення про прийняття нароботу.

Також нещодавно спеціалісти Головного управління ДФС у Запорізькій областіна одному з підприємств галузі торгівлі виявили 53 робітника, зокрема,охоронців, фасувальників, менеджерів зі збуту, слюсарів-ремонтників,вантажників, а також комірника, електромонтера та інших. Вони упродовж 2018року виконували трудові функції не на підставі трудових договорів, а відповіднодо угод ЦПХ, які передбачають одноразове виконання робіт. Матеріали перевіркинаправлено до ГУ Держпраці у Запорізькій області для вжиття відповіднихзаходів.

З метою легалізації праці фіскальна служба не тільки проводить перевірки, ароз'яснювальну і профілактичну роботу. Так, після проведених зустрічей з представникамибізнесу 245 суб'єктів господарювання розширили штат та оформили трудовівідносини з 545 особами. Додаткові надходження до бюджетів склали майже мільйонгривень податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

 

Запорізькі підприємства сплатили понад 7,7 мільярдагривень митних платежів

У Запорізькій області від митного оформлення експортно-імпортних операційдо бюджету спрямовано 7 мільярдів 713 мільйонів гривень. Рівень надходжень доаналогічного періоду минулого року перевищено на 48 відсотків, додатковонадійшло майже 2,5 мільярда.

Лише у листопаді суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності сплатили 869мільйонів, що на 137 мільйонів або на 19 відсотків більше, ніж у листопаді 2017року.

Серед основних джерел наповнення бюджету – митні платежі промисловихпідприємств регіону, які забезпечили близько 73 відсотків за розмитненняпродукції і сировини.

Понад 35 відсотків від загальної суми надходжень припадає на платежі відмитного оформлення поставок машин, устаткування та транспорту, 30 відсотків –паливно-енергетичних товарів, 12 відсотків – металів та виробів із них, по 7відсотків – продовольчих, сільськогосподарських товарів та мінеральнихпродуктів, 6 відсотків – продукції хімічної промисловості.

 

 

Запорізькі підприємства сплатили понад 7,7 мільярдагривень митних платежів

У Запорізькій області від митного оформлення експортно-імпортних операційдо бюджету спрямовано 7 мільярдів 713 мільйонів гривень. Рівень надходжень доаналогічного періоду минулого року перевищено на 48 відсотків, додатковонадійшло майже 2,5 мільярда.

Лише у листопаді суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності сплатили 869мільйонів, що на 137 мільйонів або на 19 відсотків більше, ніж у листопаді 2017року.

Серед основних джерел наповнення бюджету – митні платежі промисловихпідприємств регіону, які забезпечили близько 73 відсотків за розмитненняпродукції і сировини.

Понад 35 відсотків від загальної суми надходжень припадає на платежі відмитного оформлення поставок машин, устаткування та транспорту, 30 відсотків –паливно-енергетичних товарів, 12 відсотків – металів та виробів із них, по 7відсотків – продовольчих, сільськогосподарських товарів та мінеральнихпродуктів, 6 відсотків – продукції хімічної промисловості.

 

 

Надходження до місцевих бюджетівЗапорізької області зросли майже на мільярд
Запорізькі платники податків за 11 місяців 2018 року сплатили до місцевихбюджетів 7 мільярдів 488 мільйонів гривень (без показників великих платниківподатків, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС).

Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС уЗапорізькій області Валерій Манько зазначив, що доходи місцевих скарбницьпорівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 985 мільйонів або на15 відсотків, а до показників за весь 2017 рік – на 325 мільйонів.

Понад 60 відсотків від загальної суми становить сплата податку на доходифізичних осіб. За січень-листопад до бюджетів громад надійшло 4,5 мільярдагривень, що на 780 мільйонів або на 21 відсоток більше, ніж торік.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поповнилибюджети на 1 мільярд 151 мільйон гривень та у порівнянні з минулим рокомзбільшили відрахування єдиного податку на 186 мільйонів або на 19 відсотків.

Землекористувачі спрямували до скарбниць більш ніж один мільярд гривеньплати за землю, що на 21 мільйон перевищує рівень січня-листопада 2017 року.

За користування природними ресурсами підприємства регіону перерахували 188мільйонів гривень рентної плати, зростання до відповідного періоду попередньогороку – на 17,6 мільйона або на 10 відсотків.

Крім того, значні надходження забезпечила сплата екологічного податку –майже 160 мільйонів (+ 4,1 мільйона), а також податку на прибуток комунальнимипідприємствами – 114,6 мільйона (+34,6 мільйона).

 

Запорізькі митники роз'яснили власникам авто наєврономерах порядок митного оформлення

На робочій зустрічі з власниками автомобілів з іноземною реєстрацієюкерівники Запорізької митниці ДФС надали роз’яснення та відповіли на найбільшактуальні запитання, що виникають у користувачів транспортних засобів, ввезенихв Україну в митних режимах "транзит" або "тимчасовеввезення".

Фахівці Запорізької митниці ДФС звернули увагу автомобілістів, що змінизаконодавства, які діють від 25 листопада, стосуються тільки вживаних легковихавтомобілів. Зокрема, було наголошено, що для їхнього декларування та випуску увільний обіг громадянин може звернутися до будь-якої регіональної митниці, а нетільки за місцем реєстрації або тих, що знаходяться у пунктах пропуску черездержавний кордон.

Для випуску автомобіля у вільний обіг громадянин повинен надати документи:

- на право власності на авто;

- про зняття цього авто з обліку в іншій країні;

- документи, що підтверджують вартість автомобіля;

- документи, що містять відомості про технічні характеристики автомобіля (технічнийпаспорт);

- митну декларацію за встановленою формою.

Сертифікат відповідності екологічним нормам ЄВРО 5 не вимагатимуть.

Як повідомили представники митниці, для надання консультацій щодо порядкумитного оформлення транспортних засобів у Запорізькій митниці ДФС працюють двітелефонні лінії: +38 (061) 286-00-53+38 (061) 286-03-15. Щоденно, з 9-00 до18-00 (по п'ятницях – до 16-45) за цими номерами власники автівок можутьотримати роз'яснення. Крім того, вони мають можливість безпосередньо звернутисядо митного посту "Запоріжжя – центральний" (м. Запоріжжя, вул.Привокзальна 9а).

 

Як законно завезти до України авто з Європи? Відповідаютьфахівці Запорізької митниці ДФС

Про новації ввезення транспортних засобів на митну територію України вефірі телеканалу ТВ5 розповіла начальник управління організації митногоконтролю та оформлення Запорізької митниці ДФС Оксана Жездріна.

Зокрема вона зазначила, що за новими правилами громадяни-резиденти маютьправо переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, врежимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, щопідлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України зметою вільного обігу.

Таким чином, резидент сплачує заставу під час ввезення автівки з іноземноюреєстрацією на митну територію України, а після підтвердження вивезення –грошова застава йому повертається.

Що стосується відповідальності за порушення митних правил при ввезенніавтомобілів з іноземною реєстрацією, то на сьогодні вона не змінюється іпротягом 180 днів буде такою ж, як і передбачалося раніше. Проте через 180днів, після набуття чинності закону, такі пільгові умови скасовуються івступають у дію нові санкції щодо порушення вказаних митних правил.

При перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортногозасобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, власнику такого автомобілязагрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу зарішенням суду.

 

За земельні ділянки запоріжці сплатили на 19 мільйонівбільше ніж торік

За десять місяців надходження плати за землю від запорізьких платниківсклали 929,6 мільйона гривень, що на 19 мільйонів більше, ніж у січні-жовтні2017 року. Лише у жовтні запоріжці поповнили місцеві бюджети на 80,5 мільйонагривень.

Найбільші відрахування плати за землю з початку року спрямували суб'єктигосподарювання-юридичні особи – понад 724 мільйона або 78 відсотків відзагальної суми. Від фізичних осіб надійшло 205 мільйонів, це на 16 мільйонівперевищує дані минулорічної сплати.

Значну частину плати забезпечили землекористувачі м. Запоріжжя – 378,6мільйона, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів– понад 117 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів –85,8 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – майже80 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – більш ніж 62 мільйони,Василівського і Михайлівського районів – 49,5 мільйона.

Станом на початок листопада у Запорізькій області зареєстровано 9090СГД-юридичних та понад 265 тисяч фізичних осіб, які орендують або володіютьземельними ділянками.

 

ЗАПОРІЗЬКА МИТНИЦЯ ДФС ВІДКРИВАЄ ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ ДЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ З ПИТАНЬ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯАВТОМОБІЛІВ

З 25 листопада 2018 року набрали чинності Закони України, що запроваджуютьновий порядок митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

З метою надання громадянам консультацій щодо порядку митного оформленнятранспортних засобів, переліку необхідних документів та інших норм, щовводяться даними Законами, в Запорізькій митниці ДФС відкрито дві телефоннілінії:

 

+38 (061) 286-00-53

+38 (061) 286-03-15

За вказаними номерами телефонів, а також при безпосередньому зверненні заадресою: м. Запоріжжя, вул. Привокзальна 9а, місце розташування митного посту"Запоріжжя – центральний" в робочі дні з 9.00 до 18.00 години, уп’ятницю – до 16.45, співробітники Запорізької митниці ДФС надаватимутьконсультації та відповідатимуть на запитання громадян із зазначених питань.

 

Керівництво фіскальної служби області взяло участь узасіданні Ради регіонального розвитку

Перші підсумки децентралізації, можливості, здобутки та перспективиЗапорізького регіону – такими стали основні теми засідання Ради регіональногорозвитку, яке сьогодні пройшло у Запоріжжі під головуванням очільника облдержадміністраціїКостянтина Бриля.

У роботі засідання взяли участь керівники Запорізької обласної ради,народні депутати України, очільники територіальних органів влади та місцевогосамоврядування, представники бізнесу і громадськості. Позицію фіскальної службирегіону представляли начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев та першийзаступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ВіталійМалий.

Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль підбивпідсумки децентралізації, наголосивши, що завдяки цим процесам територіїотримали реальні резерви для розвитку, формування і виконання стратегічнихпрограм. Губернатор підкреслив, що за останній час суттєво зросли доходибюджетів усіх рівнів, що дозволяє реалізовувати проекти, відбудовуватиінфраструктуру. Окремо він відзначив результати роботи Запорізької митниці ДФС,зазначивши, що додаткові суми від перевиконання плану з надходжень митнихплатежів дозволяють у повному обсязі проводити ремонтні роботи на автомобільнихдорогах державного значення.

Під час засідання були визначені основні вектори спільної роботи усіхдержавних структур області, місцевих органів влади, об'єднаних територіальнихгромад, зокрема, було акцентовано увагу на необхідності консолідації зусиль длявирішення найбільш гострих проблем регіону та подальшого розвитку.

 

Запорізькі громади отримали майже 36 мільйонів відліцензування торгівлі підакцизними товарами

У січні-жовтні 2018 року до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло35,8 мільйона гривень плати за ліцензії на право здійснення оптової тароздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Найбільші суми перерахували платники м. Запоріжжя – 15,2 мільйона, суб'єктиторгівлі м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів забезпечили 4,6мільйона, підприємці та підприємства м. Мелітополь, Мелітопольського таВеселівського районів сплатили 3,4 мільйона, м. Енергодар,Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – понад 1,8 мільйона,Оріхівського та Гуляйпільського – 893 тисячі, Василівського та Михайлівського –889 тисяч, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського – 829 тисяч, Вільнянського,Запорізького, Новомиколаївського – 660 тисяч, Пологівського, Більмацького таРозівського – 644 тисячі, Якимівського та Приазовського районів – 152 тисячі.

За десять місяців цього року фіскальна служба області видала суб’єктамгосподарювання 7884 ліцензії, у тому числі4549 – для торгівлі алкогольноюпродукцією, 3335 – тютюновими виробами.

Загальна кількість діючих дозволів у регіоні склала 8019. З їхнім перелікомможна ознайомитись на сайті фіскальної служби Запорізької області (регулярнооновлюється): http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

 

За користування природними ресурсами запорізькіпідприємства сплатили майже 380 мільйонів гривень податків

Упродовж січня-жовтня поточного року підприємства-водокористувачі Запорізькогорегіону сплатили понад 200 мільйонів гривень плати за спеціальне використанняводи, що на 44,6 мільйона або на 29 відсотків більше, ніж торік.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 110 мільйонів, до місцевихскарбниць – 90 мільйонів.

Найбільші надходження забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар –134,5 мільйона, м. Запоріжжя – більш ніж 40 мільйонів, м. Мелітополь,Мелітопольського та Веселівського районів – 1,4 мільйона, Василівського таМихайлівського районів – 920 тисяч.

Усього в Запорізькій області рентну плату за воду сплачують 875 первиннихводокористувачів.

Також за десять місяців підприємства добувної промисловості перерахували доскарбниць майже 180 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами, у томучислі 132,4 мільйона спрямовано до фонду держбюджету, 47,4 мільйона – домісцевих бюджетів.

Станом на початок листопада в регіоні зареєстровано понад 600 платниківрентної плати за користування надрами державного та місцевого значення.

 

Мій чоловік, коли вип’є, піднімає на мене руку. Спершу думала, що цього більше не повториться, але за останній рік він мене бив мало не щомісяця. Що мені робити?

Ольга

Перш за все, хочу порадити Вам і всім громадянам, які зазнають насильства, в жодному разі не мовчати. Агресор не одумається і не втихомириться. Чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.

Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?

Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому разом з народними депутатами було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Стосовно кривдника може бути винесено терміновий заборонний припис, який зобов’язує залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи терміном до 10 днів.

Інші можливі механізми захисту від домашнього насильства – обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.

Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути 680 грн, тривалість громадських робіт збільшення 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.

Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Але дані норми почнуть діяти з 11 січня 2019 року.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:

 • уповноважених підрозділів органів поліції,
 • загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
 • служби у справах дітей за місцем свого проживання,
 • скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас виникнуть питання з цього приводу - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах всієї України. Там ви зможете отримати консультацію і правовий захист.

 

Оновлено Державний реєстр РРО

НаказомДержавної фіскальної служби від 22.10.2018 №688  «Про затвердження Державного реєструреєстраторів розрахункових операцій» оновлено Державний реєстрреєстраторів розрахункових операцій.

В  Реєстр увійшло 165 моделей РРО.

Також Реєстрмістить Перелік реєстраторів розрахункових операцій виключених з Державногореєстру в 2016 - 2018 роках, експлуатація яких не дозволяється (7 моделей).

З переліком РРО,які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Державноїфіскальної служби:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

 

Зарплатні борги у Запорізькій області зменшились майже на8 мільйонів

Підсумки роботи органів влади та контролюючих установ щодо погашеннязаборгованості та легалізації зарплат розглянули члени обласної комісії під часзасідання у Запорізькій облдержадміністрації.

У заході, який відбувся під головуванням очільника Запорізькоїоблдержадміністрації Костянтина Бриля, взяли участь прокурор Запорізькоїобласті Валерій Романов, заступник начальника Головного управління ДФС уЗапорізькій області Олег Матвійчук, керівники інших органів обласної влади, атакож представники підприємств, які мають зарплатні борги.

На засіданні було зазначено, що загальна сума заборгованості з заробітноїплати у регіоні скоротилась у жовтні майже на 8 мільйонів гривень або на 3,4відсотка, і станом на початок листопада склала близько 225 мільйонів. При цьомубільш ніж 86 відсотків від цієї суми припадає на підприємства державногосектору економіки.

Як повідомив Олег Матвійчук, з метою скорочення зарплатних боргів фіскальнаслужба області постійно аналізує діяльність суб'єктів господарювання, проводитьроз'яснювальну роботу з працедавцями, матеріали щодо окремих боржниківпередаються до органів державної виконавчої служби для стягнення боргів упримусовому порядку.

Під час обговорення комісія вивчила стан справ по кожному підприємству, денаявні факти несвоєчасних розрахунків з працівниками і бюджетом, у результатібуло прийнято ряд рішень. Зокрема, спільна робота органів обласної влади, контролюючихта правоохоронних структур буде зосереджена на вжитті усіх можливих заходіввпливу на суб'єктів господарської діяльності щодо погашення заборгованості тастабілізації ситуації у роботі цих підприємств.

 

На Запоріжжі від погашення податкової заборгованості добюджетів надійшло понад 158 мільйонів

З початку року запорізькі підприємства погасили перед бюджетами 158,2мільйона гривень податкової заборгованості. Із загальної суми 95,7 мільйонанадійшло до державного бюджету, 62,5 мільйона сплачено до місцевих скарбниць. Крімтого, за десять місяців ліквідовано боргів з єдиного соціального внеску насуму  45,5 мільйона.

Серед основних джерел стягнення недоїмки – реалізація майна, якезнаходиться у податковій заставі. У результаті цих заходів до бюджетів залученомайже 11 мільйонів гривень. Завдяки процедурі розстрочення податкового боргубюджет отримав 6,3 мільйона, 9,5 мільйона надійшло внаслідок стягненняплатіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення готівкових коштів. Відпідприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, надходження склали 6,7мільйона, майже 2 мільйони гривень заборгованості погашено за винесенимисудовими рішеннями.

Також упродовж січня-жовтня 2018 року списано безнадійний податковий борг усумі 164,5 мільйона, близько 100 мільйонів з яких – у зв'язку з ліквідацієюборжників-банкрутів.

 

Фахівці фіскальної служби легалізували працю понад семитисяч запоріжців

З початку року під час заходів з легалізації праці у Запорізькій областібуло виявлено 7012 неоформлених громадян.

За результатами роботи фахівців фіскальної служби працівникам буловиплачено офіційних доходів на загальну суму 26 мільйонів 105 тисяч гривень.Додаткові надходження до бюджетів та соціальних фондів склали 10,8 мільйона, утому числі 5,7 мільйона гривень єдиного соціального внеску, 4,7 мільйонагривень податку на доходи фізичних осіб та майже 400 тисяч гривень військовогозбору.

Як зазначають спеціалісти ДФС області, найбільше порушень трудовогозаконодавства з боку працедавців зафіксовано у сільському господарстві,торгівлі, наданні послуг, будівництві тощо.

Переважну більшість громадян було офіційно оформлено добровільно післяроз'яснювальних та інших профілактичних заходів, які проводились фіскальноюслужбою спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На даний час продовжується робота з керівниками підприємств і підприємцямищодо роз'яснення норм законодавства в частині оплати праці та справлянняподатків і зборів; надаються рекомендації по перегляду фонду оплати праці увідповідності до законодавчих вимог та недопущення виплат зарплат "уконвертах".

 

Запорізька митниця протидіє ввезенню контрафакту

Одним із ефективних механізмів попередження порушень інтелектуальних прав єаналіз брендової продукції під час митного оформлення імпортних поставок. Зпочатку року співробітники Запорізької митниці ДФС 125 разів призупинялиоформлення товарів, які внесені до реєстру об'єктів права інтелектуальноївласності.

Найчастіше серед товарів, що поставлялися до регіону та які потенційномістили об’єкти права інтелектуальної власності, зустрічалися предмети одягу відомихсвітових брендів, транспортні засоби, сільськогосподарська техніка та запаснічастини до неї, підшипники, автомобільні запчастини, електродвигуни,з'єднувачі, контактні елементи, електропровід, полімерні матеріали, пластмасита вироби з них, цифрова техніка, рукавички та інші.

Після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтересивласників прав на знаки для товарів і послуг та промислових зразків, митнеоформлення поставок було завершено.

Крім того, до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власностіпостійно включаються нові об'єкти, лише у жовтні внесено інформацію щодо 38товарів торгових марок. Ознайомитися з реєстром можна на сайті фіскальноїслужби:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/100237.html.

 

Можливість долучитися до реалізації безхазяйного майна

Головне управління ДФС у Запорізькій області оголошує про проведенняконкурсу і запрошує взяти участь підприємства та організації (юридичних осіб,незалежно від форми власності та податкової реєстрації на території України, щоє платниками податку на додану вартість і можуть згідно із статутнимидокументами здійснювати реалізацію майна шляхом проведення публічних(прилюдних) торгів (аукціонів) або через роздрібну торговельну мережу) длявключення до Єдиного реєстру суб'єктів господарювання, які можуть здійснюватиреалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, поЗапорізькій області на 2019 рік.

Для участі у конкурсі суб'єкти господарювання-претенденти подають такідокументи:

1) заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власногокапіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки та/абоелектронної адреси в мережі Інтернет (контактні телефони тощо);

2) копію установчого документа, засвідчену суб'єктом господарювання (якщосуб'єкт господарювання на дату подачі документів перебуває у Єдиному реєстрі поЗапорізькій області і протягом останнього року зміни до установчого документане вносились, завірена копія установчого документа не надається);

3) копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарськоїдіяльності (за наявності);

4) довідку про власні складські приміщення або копію договору орендискладських приміщень у тому регіоні, де подається заява (по м. Запоріжжю та/абоЗапорізькій області);

5) копії документів, які підтверджують можливість проведення біржовихторгів та аукціонів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі,власника біржового місця, брокерської контори);

6) баланс або фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва та звіт профінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачідокументів.

Зазначені документи приймаються за адресою ГУ ДФС у Запорізькій області:69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166 (для першого засідання Конкурсноїкомісії документи приймаються до 05.12.2018 р.).

Перше засідання Конкурсної комісії з питання формування Єдиного реєстру на2018 рік відбудеться не пізніше 20 грудня 2018 року у приміщенні ГУ ДФС уЗапорізькій області (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166).

За додатковою інформацією з питань проведення конкурсу звертатися зателефонами ГУ ДФС у Запорізькій області: тел/факс (061) 219-05-68 або заадресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166.

 

 

Кращі платники податків Запорізького регіону отрималивідзнаки

У Запоріжжі відзначили переможців Всеукраїнськогорейтингу "Сумлінні платники податків", започаткованого ВГО"Асоціація платників податків України".

В урочистому засіданні взяли участь Президент Всеукраїнської громадськоїорганізації "Асоціація платників податків України" ГріголКатамадзе,голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, в.о.  начальника Головного управління ДФС у Запорізькійобласті Валерій Манько, заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОлегМатвійчук, начальник Запорізького управління Офісу ВПП ДФС Роман Афонов,керівництво Територіального відділення АППУ, представники громадськихорганізацій та бізнес-спільнота.

Вітаючи переможців, Валерій Манько відзначив вагомий внесок запорізькихплатників податків до бюджетів усіх рівнів – з початку року представникибізнесу забезпечили понад 12 мільярдів гривень податкових надходжень. Вінпідкреслив, що фіскальна служба області не змінює свої пріоритети щодостворення сприятливих умов для підтримки малого і середнього підприємництва, атакож формування партнерських відносин на засадах законності, прозорості тапорозуміння.

Під час заходу очільник облдержадміністрації вручив нагороди сумліннимплатникам. Серед переможців обласного етапу конкурсу – три потужнихпідприємства регіону: ПАТ "Мотор-Січ", ПРАТ "КарлсбергУкраїна" та Державне підприємство "Запорізьке машинобудівнеконструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г.Івченка".

Також у ході зустрічі учасники обговорили актуальні питання, які сьогодніхвилюють запорізький бізнес, зокрема, реформування Територіальних органів ДФС,сервісне обслуговування платників податків, внесення змін до податковогозаконодавства, зокрема, щодо запровадження податку на виведений капітал.

 

Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що з 1 грудня розмір аліментів збільшиться?

Соня Гук

Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З 28 серпня це стало:

 1. 1559 грн для дитини до 6 років,
 2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

 1. 1626 грн для дітей менше 6 років,
 2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?

Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.

Хочу наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

 

Вітаю Вас пане Міністре! Поясність, будь ласка, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.

Роман Дергач

Що таке субсидія?

Житлова субсидія надається: на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, житлово-комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив; на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу.

Хто має право на субсидію?

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках):

 • Один із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
 • Один із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
 • Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
 • Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

Куди звернутися, щоб отримати субсидію?

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Які умови призначення субсидії?

Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені).

У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства.

За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

Рішення комісії приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Які документи потрібні для отримання субсидії?

 • Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
 • Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру).
 • Договір найму (оренди) житла (за наявності).

Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.

Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія?

Рішення про призначення субсидії, відмову або подання документів на розгляд комісії приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, і розраховується:

 • на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
 • на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

В яких випадках надання субсидії можуть припинити?

 • За поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг);

громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки платежу за внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також за житлово-комунальні послуги, обов'язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об'єднанням;

у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.

 • За рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у разі, коли:

виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;

громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

Поновлення надання житлової субсидії протягом сезону її призначення можливе з місяця, наступного за місяцем, в якому надійшло повідомлення про відновлення надання житлово-комунальної послуги (послуг), сплату заборгованості за житлово-комунальну послугу (послуги), оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту, є Міністерство соціальної політики України.

Міністерство соціальної політики України знаходиться за адресою: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601.

Окрім того, необхідну консультація Ви можете отримати за телефоном гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

 

 

Оподаткування заробітної плати одинокої матері, якаутримує дитину віком до 18 років

Доходи у вигляді заробітної плати включаються до загального місячного(річного) оподатковуваного доходу платника податку та підлягають оподаткуваннюподатком на доходи фізичних осіб (з урахуванням застосованої податковоїсоціальної пільги) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Платник податку має право на зменшення суми загального місячногооподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у виглядізаробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 
50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку намісяць), встановленому на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році - 881грн.).

Податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати, якщо їїрозмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму,діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року,помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальнупільгу, становить 2470 грн. (1762 грн. х 1,4).

Платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) абоопікуном, піклувальником має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150%суми «загальної» пільги у розрахунку на кожну таку дитину. У 2018 році -1321,50 грн. (881грн.х 50%).

Отже, одинока мати, яка утримує дитину віком до 18 років, має право назменшення суми, отримуваної від одного роботодавця у вигляді заробітної плати,на суму податкової соціальної пільги у 2018 - 1321,50 грн., якщо розміротриманої протягом місяця заробітної плати не перевищує граничний розмір доходудля застосування податкової соціальної пільги (у2018 році – 2470 грн).

Платник податку, який має право на застосування «збільшеної» податковоїсоціальної пільги, зазначає про таке право у заяві про застосування пільги, доякої додає відповідні підтвердні документи.

Зазначена норма передбачена  п.п.169.1.1, п.п. 169.4.1, п.п. 169.1.3 а); п.п. 169.3.2 ст. 169 Податковогокодексу.

 

 

Отримання  послугелектронного цифрового підпису. Дізнайтесь, чи можливо за  довіреністю?

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідковогодепартаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС) надає послуги електронного цифрового підпису(ЕЦП) органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам,установам, організаціям усіх форм власності та фізичним особам на безоплатнійоснові.

Для отримання послуг ЕЦП заявнику необхідно особистозвернутись до представництва АЦСК ІДД ДФС з комплектом реєстраційнихдокументів, перелік яких розміщено у розділі «Отримання послуг електронногоцифрового підпису» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС: https://www.acskidd.gov.ua.

Подання комплекту реєстраційних документів, необхідних для отримання послугЕЦП до АЦСК ІДД ДФС засобами поштового зв’язку або через мережу Інтернет непередбачено.

У випадку, якщо заявник не має можливості з’явитись до АЦСК ІДД ДФСособисто, то він може бути представлений довіреною особою (представником), якаповинна надати до АЦСК ІДД ДФС крім реєстраційних документів нотаріальнопосвідчену довіреність із відповідними повноваженнями для отримання послуг ЕЦПвід імені заявника.

Звертаємо увагу, що з 07 листопада 2018 набирає чинності Закон України від05.11.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичноїособи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованогосертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності запаспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюютьвиникнення будь-яких сумнівів щодо особи та про документи, що посвідчуютьособу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Отже, починаючи з 07.11.2018, отримати послуги з формування кваліфікованихсертифікатів відкритих ключів за нотаріально посвідченою довіреністю буденеможливо.

 

 

Запорізькі підприємства сплатили майже 219 мільйонівгривень "екоподатку"

Упродовж січня-жовтня поточного року підприємства Запорізької області направилидо бюджетів 218,7 мільйона гривень екологічного податку, що на 30 мільйонів абона 16 відсотків більше, ніж торік (без показників великих платників,зареєстрованих у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС).

Із загальної суми 98,4 мільйона надійшло до державного бюджету, понад 120мільйонів отримали місцеві скарбниці.

Найбільші суми "екоподатку" забезпечили суб'єкти господарюванням. Енергодар – 176,5 мільйона, у Вільнянському, Запорізькому таНовомиколаївському районах сплачено 18,7 мільйона, у м. Запоріжжя – 13,5мільйона, понад 2,6 мільйона перерахували підприємства м. Мелітополь,Мелітопольського та Веселівського районів, майже стільки ж – платники м.Бердянськ, Бердянського і Приморського районів.

Станом на 1 листопада у Запорізькому регіоні нараховується понад 2,5 тисячіплатників екологічного податку, які під час своєї діяльності забруднюютьнавколишнє середовище.

 

 

На Запоріжжі у митній сфері викрито порушень на сумумайже 143 мільйони гривень

У поточному році в ході аналітично-пошукових заходів працівники Запорізькоїмитниці ДФС викрили 431 порушення митних правил. За кожним фактом недотриманнягромадянами та суб'єктами господарювання митного законодавства заведені справина загальну суму майже 143 мільйони гривень, що на 114 мільйонів більше, ніжторік.

За десять місяців митники розглянули 240 матеріалів, за результатами якихправопорушники оштрафовані на 12,8 мільйона.

Крім того, за цей час судові органи винесли рішення у 83 справах пропорушення митних правил. Відповідно до постанов суду конфісковано предметівправопорушень на суму 8,3 мільйона, що на мільйон більше, ніж у 2017 році, атакож накладені штрафні санкції у розмірі 8 мільйонів, щоперевищує минулорічні дані на 2,1 мільйона.

 

У Запорізькій області знищено 27 тисяч невикористанихакцизних марок

Співробітники фіскальної служби Запорізької області у складі спеціальноствореної комісії знищили понад 27 тисяч невикористаних та непошкоджених марокакцизного податку.

Вони призначалися для маркування алкогольної продукції імпортноговиробництва, але у зв'язку із підвищенням ставок акцизного податку їхні залишкипідлягають знищенню через невідповідність нанесених на них сум акцизногоподатку.

Після проведення інвентаризації акцизні марки були знищені шляхом спаленняна одному з промислових підприємств м. Запоріжжя.

Як зазначили фахівці фіскальної служби, ліквідація таких акцизних марокунеможливлює потрапляння та використання їх в незаконному виробництві та обігупідакцизної продукції.

Зазначимо, інвентаризація та знищення марок акцизного податку проводиласьвідповідно до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизногоподатку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251.

 

 

Онлайн взаємодія запорізьких підприємств з митницеюдорівнює 98 відсоткам

Експортно-імпортні операції на Запоріжжі зростають – усього за десятьмісяців запорізькі митники оформили майже 53 тисячі митних декларацій, що на3,3 тисячі або на 6,5 відсотка більше, ніж торік. Із загальної кількостідокументів 98 відсотків подано до оформлення в електронному вигляді і лише 2відсотки – "на папері".

Як свідчить статистика, електронне декларування сприяє прискоренню митнихпроцедур при переміщенні товарів. На сьогодні імпортні та експортні деклараціїобробляються, у середньому, за 1 годину 12 хвилин.

Поряд із цим суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності активновикористовують систему "єдиного вікна". Завдяки цьому електронномусервісу реалізовано механізм використання сучасних IT-технологій у процедурахдекларування та митного оформлення поставок, в якому, крім митниці, берутьучасть інші органи державного контролю, зокрема, санітарно-епідеміологічного,ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного.

 

 

Запоріжці збільшили сплату військового збору на 26 відсотків

З доходів мешканців Запорізької області з початку року до бюджету надійшломайже 434 мільйони гривень військового збору (не враховуючи дані великихплатників, зареєстрованих у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Надходженнядесяти місяців цього року перевищили минулорічні на 26 відсотків, або майже на90,5 мільйона.

У жовтні запоріжці перерахували більш ніж 46 мільйонів гривень військовогозбору, це на 8,7 мільйона або на 23 відсотки більше, ніж у жовтні 2017 року.

Зростання показників сплати зафіксоване на всіх територіях регіону.Найбільші відрахування забезпечили платники обласного центру – майже 224мільйони, суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського таВеликобілозерського районів спрямували до бюджету 48 мільйонів, м. Мелітополь,Мелітопольського та Веселівського районів – 41 мільйон, м. Бердянськ,Бердянського та Приморського районів – 33 мільйони, Вільнянського, Запорізькогота Новомиколаївського районів – 22 мільйони, Пологівського, Більмацького таРозівського районів – 19 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільського районів –14 мільйонів, Василівського і Михайлівського районів – понад 13 мільйонів, м.Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 11 мільйонів, Якимівського іПриазовського районів – 9 мільйонів.

Нагадаємо, ставка військового збору становить 1,5% від суми доходів, щопідлягають оподаткуванню. Його платниками є фізичні особи – резиденти танерезиденти, які отримують доходи в Україні.

 

 

До уваги платників!

Мелітопольське управління ГУ ДФС у Запорізькій області звертає увагуплатників на те, що управлінням забезпечується реалізація повноважень Головногоуправління ДФС щодо платників, які перебувать на обліку на території м.Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів.

Повноваження Головного управління ДФС на території Якимівського таПриазовського районів виконуються Якимівським управлінням ГУ ДФС у Запорізькійобласті.

Докладна інформація про Територіальні управління (структуру, контакти,адреси) розміщена на сайті фіскальної служби: http://zp.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/struktura/http://zp.sfs.gov.ua/anonsi-ark/19054.html.

 

 

Для торгівлі алкоголем і тютюном фіскальна служба видалазапорізьким підприємцям понад 7,2 тисячі ліцензій

У січні-вересні 2018 року фіскальна служба Запорізької області видала 7246ліцензій на право реалізації підакцизної продукції. Зокрема, суб'єктигосподарювання отримали 4197 дозволів для торгівлі алкогольними напоями та 3049– для продажу тютюнових виробів. Крім того, продовжено термін дії 9548ліцензій, 1122 призупинено, 1551 анульовано.

Від ліцензування реалізації підакцизних товарів до місцевих бюджетівнадійшло понад 33 мільйони гривень.

Усього станом на 1 жовтня 2018 року кількість діючих ліцензій у регіонісклала понад 8,2 тисячі. З їх переліком можна ознайомитися на сайті фіскальноїслужби області: http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

Також з початку року фахівці фіскальної служби області провели 1076перевірок суб'єктів господарювання стосовно дотримання вимог законодавства, якерегулює обіг підакцизних товарів. У результаті виявлених порушень застосованіфінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 28,9 мільйона гривень, утому числі донараховано майже 23 мільйони гривень акцизного податку.

 

 

Зміни до порядків реєстрації та застосування РРО і КОРО

МФУ наказом вiд 20.09.2018 року №773 затвердив зміни до «Порядку реєстраціїта застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються дляреєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації тазастосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються дляреєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та веденнярозрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбуванняреєстраторів розрахункових операцій».

Наказ № 773 набув чинностi з 01.10.2018 року частково.

Так, з 01.10.2018 суб'єкти господарювання можуть вiдмовитися від використання книги облiкурозрахункових операцiй (КОРО) на РРО у разi виходу з ладу РРО або вiдключенняелектроенергії, за умови не проведення розрахункових операцiй до моментупiдключення резервного РРО або включення електроенерії.

Рiшення про це затверджуєтъся власними розпорядчими документами. У такомувипадку суб 'єкт господарювання має право не реєструвати i не зберiгати КОРО тарозрахунковi книжки, а тi, хто вже зареєстрував - скасувати реєстрацію КОРО таприпинити її застосування.

Змiнами виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованого на РРО:

- пiдклеювання фiскальних звiтних чекiв до вiдповiдних сторiнок КОРО;

- щоденне виконання записiв (у разi здiйснення розрахункових операцiй) прорух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими відпокупцiв, та данi за сумами, виданими покупцям, записуються окремо;

- ведения облiку ремонтiв, робiт з технiчного обслуговування, а такожперевiрок конструкцій та програмного забезпечення РРО у вiдповiдному роздiлiКОРО.

Водночас, порядок використання КОРО, зареєстрованого на РРО, доповненовимогою  щодо забезпечення збереженнящоденних фiскальних звiтних чекiв (щоденних Z-звiтiв) в електроннiй формi.

При цьому, змiни щодо запровадження електронного документообiгу мiжсуб'єктами господарювання, центрами сервiсного обслуговування та органами ДФС,спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на пiдставi заяви в електронномувиглядi) застосовуються після набрання чинності наказами МФУ щодо затвердженняпорядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

До набрання чинності новими формами заяв у разі прийняття рішення про те,що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведеннярозрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключеннярезервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб'єкт господарювання маєдодати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначитив пункті 9 такої заяви.

Зареєстровані журнали використання РРО, КОРО та РК за "староюформою" можуть використовуватися до скасування їх реєстрації абозакінчення.

 

 

Відповідальність за неподання заяви при обов’язковій реєстрації платником ПДВ

         Підобов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума відздійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуваннюПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі,нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців,сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

          До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи якплатника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкоюПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) відоподаткування ПДВ.

         Дляздійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарногомісяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуванихоперацій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн., повинна подати дофіскального органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційнузаяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ.

Отже, у  разіобов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява за формою №1-ПДВ подається до фіскального органу не пізніше 10 числа календарного місяця,що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій.

Якщо така особа не подала до фіскального органуреєстраційну заяву, вона несе відповідальність за ненарахування або несплатуПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредитута отримання бюджетного відшкодування.

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації якплатник ПДВ, не подала своєчасно заяву та, відповідно, не зареєструвалася якплатник ПДВ, фіскальний орган самостійно за результатами проведеннядокументальної перевірки визначає суму податкового зобов’язання з ПДВ безврахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, тазастосовує штраф у розмірі 25% (50% - при повторному порушенні) суми такогозобов’язання.

Зазначена норма визначена ст.123; п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 та п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексуУкраїни.

 

 

Скасування сертифікатів електронного цифрового підпису.

Дізнайтесь за яких підстав?

Скасування посиленого  сертифікатавідкритих ключів електронного цифрового підпису – це дострокове припиненнячинності посиленого сертифіката.

Без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу) посиленісертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису (Сертифікат)автоматично скасовуються Акредитованим центром сертифікації ключівІнформаційно-довідкового департаменту ДФС (Центром), у випадку:

- закінчення строку чинності сертифіката підписувача;

- не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.

За письмовою заявою заявника (підписувача) без додаткового йогоповідомлення Сертифікат скасовується Центром у випадку:

- припинення діяльності клієнта (юридичної особи або фізичної особи –підприємця);

- розірвання підписувачем трудового договору з клієнтом (юридичною особоюабо фізичною особою – підприємцем);

- компрометації особистого ключа підписувача;

- за заявою заявника або його уповноваженого представника.

З письмовим або електронним повідомленням заявника (підписувача) Сертифікатключа може бути достроково скасований Центром у разі:

- набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифікатаключа;

- визнання підписувача недієздатним за рішенням суду;

- надання клієнтом недостовірних даних, припинення (розірвання) договорупро надання послуг ЕЦП з клієнтом.

Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Спискувідкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційномуресурсі АЦСК ІДД ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожномукористувачу.

 

 

Суб'єкт господарювання змінив основне місце обліку. Чи отримувати новий сертифікат електронного цифрового підпису?

Сертифікат ключа містить, зокрема, основні дані (реквізити) підписувача -власника особистого ключа.

Підписувач - власник особистого ключа зобов'язаний, зокрема, надаватиАкредитованому центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаментуДФС основні дані (реквізити) для засвідчення чинності відкритого ключа тасвоєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних,відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці.

Якщо змінюється адреса місця обліку суб’єкта господарювання або фізичноїособи, необхідно звернутися до Акредитованого центру сертифікації ключівІнформаційно-довідкового департаменту ДФС, з заявою на скасування посиленихсертифікатів, які містять недостовірну інформацію.

Разом з заявою необхідно надати пакет реєстраційних документів дляформування нових посилених сертифікатів.

Зазначена норма визначена ст. 7 Закону України від 22.05.03 № 852-IV «Проелектронний цифровий підпис».

 

 

У платника єдиного податку виник податковий борг. Які наслідки?

Платники єдиного податку несуть відповідальністьвідповідно до Податкового кодексу за правильність обчислення, своєчасність таповноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податковихдекларацій.

У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягомдвох послідовних кварталів, платники єдиного податку в останній день другого іздвох послідовних кварталів, зобов’язані перейти на сплату інших податків ізборів, визначених Податковим кодексом.

Податковий борг – це сума узгодженого грошовогозобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений строк, танепогашеної пені.

У разі несплати боргу протягом зазначеного строку фіскальний орган анулюєреєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платниківєдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчивсяграничний строк погашення податкового боргу.

Отже, при наявності податкового боргу фіскальний орган має право анулюватиреєстрацію платника єдиного податку.

Анулювання відбувається останнім днем другого із двох послідовнихкварталів, у яких була наявність податкового боргу.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.175 ст. 14; п.п. 8 п.п. 298.2.3 ст.298; п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу.

 

 

Запорізькі платники отримали 50,5тисячі електронних ключів для користування онлайн послугами фіскальної служби

У січні-жовтні 2018 року працівники фіскальної службивидали запорізьким платникам понад 50,5 тисячі ключів електронного цифровогопідпису. Усього послугами відділень Акредитованого центру сертифікації ключівІнформаційно-довідкового департаменту ДФС у Запорізькій області скористалисябільш ніж 17 тисяч клієнтів.

Лише у жовтні близько 7 тисяч посилених сертифікатів ЕЦПотримали майже 2,5 тисячі платників м. Запоріжжя та регіону.

Як повідомляють фахівці пунктів АЦСК, щоденно послуги звидачі електронних ключів надаються, у середньому, понад 150 відвідувачам.

Нагадаємо, з 7 листопада АЦСК ДФС буде формувати усімсвоїм клієнтам тільки кваліфіковані сертифікати. Вони, як і раніше, будутьзастосовуватися користувачами електронних довірчих послуг для поданняелектронної звітності, організації електронного документообігу, отриманняадміністративних послуг в електронному вигляді тощо.

Нові форми реєстраційних карток для отримання електроннихдовірчих послуг будуть розміщені на інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС(https://acskidd.gov.ua).

 

 

Підстави для виключення неприбуткових організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій

Виключення неприбуткової організації з Реєструнеприбуткових установ та організацій здійснюється на підставі рішенняфіскального органу у разі:

- використання доходів (прибутків) неприбутковоїорганізації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети(цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених п.п. 133.4.2  ст. 133 Податкового кодексу;

- розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організаціїабо їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації,працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску),членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- невідповідність неприбуткової організації та/абоустановчих документів такої організації вимогам, установленим п. 133.4 ст. 133Податкового кодексу;

- затвердження ліквідаційного балансу, передавальногоакта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється врезультаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) аболіквідації;

- за ініціативою неприбуткової організації.

Рішення про виключення неприбуткової організації зРеєстру надсилається такій організації протягом трьох робочих днів з дня прийняття зазначеного рішення.

Під час виключення неприбуткової організації з Реєструприсвоєна їй ознака неприбутковості скасовується:

- з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якомувідбулося недотримання вимог «неприбутковості» відповідно  до п. 133.4 Податкового кодексу;

- з дати припинення юридичної особи (в результаті їїліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);

- з дати надходження заяви про виключення з Реєстру завласною ініціативою.

Зазначена норма передбачена п.16 "Порядку веденняРеєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбутковихпідприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення зРеєстру",  затвердженого постановоюКМУ від 13.07.2016  № 440.

 

 

Несвоєчасно зареєстрували податкову накладну в ЄРПН. Якіштрафні санкції застосовуються?

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченогодля реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН (крімподаткової накладної, що не надається покупцю, складеної на постачаннятоварів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або якіоподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення штрафу в розмірівід 10 до 50 відсотків.

Крім того, у разі відсутності реєстрації в ЄРПН (крімподаткової накладної, що не надається покупцю, складеної на постачання дляоперацій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовоюставкою), що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеного зарезультатами перевірки фіскального органу, тягне за собою накладання штрафу врозмірі 50% суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій податковійнакладній, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання, якщоподаткову накладну не складено.

Отже, за порушення термінів реєстрації податковихнакладних або розрахунків коригування в ЄРПН або відсутність їх реєстрації вЄРПН штрафні санкції не застосовуються виключно до податкових накладних, що невидаються покупцю та складені на постачання товарів/послуг, які звільнені відоподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою.

Перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовоюставкою, визначено ст. 195 Податкового кодексу. Статтею 197 та підрозд. 2 розд.ХХ ПКУ визначено перелік операцій, що звільняються від оподаткування.

При цьому, податкові накладні, які не надаються покупцю,а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг,які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Зазначена норма передбачена п. 120-1.1 ст. 120-1;  п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу.

 

 

Керівники Запорізької митниці та аеропорту обговорилишляхи підвищення якості обслуговування пасажирів

Пасажиропотік запорізького аеропорту щорічно зростає на 15%, а на початку2019 року планується ще й введення в експлуатацію нового терміналу, відкриттядодаткових та розширення діючих авіарейсів. Це беззаперечно позитивний факт,адже зростатимуть доходи аеропорту, а відповідно, й податкові надходження.

Водночас виникає потреба у створенні оптимальних умов для ефективногообслуговування пасажирів при проходженні митного контролю. З метоюудосконалення обслуговування клієнтів аеропорту начальник Запорізької митниціДФС Олексій Мужев ініціював проведення робочої наради за участю керівництвамитниці, адміністрації аеропорту та служби авіаційної безпеки.

Під час зустрічі Олексій Мужев зазначив, що для поліпшення ситуації іззапорізьким аеропортом необхідно об'єднати зусилля. Він наголосив, що самезлагоджена взаємодія всіх служб підвищить рівень обслуговування пасажирів тапозитивно вплине на імідж повітряних воріт Запоріжжя.

Учасники наради відвідали місце будівництва нового терміналу, де незабаромбуде здійснюватись проходження пасажирського контролю, та обговорили найбільшреальні шляхи вирішення нагальних проблем. Зокрема, це відповідність загальнимвимогам до облаштування авіаційного пункту пропуску "Запоріжжя",удосконалення та прискорення контролю пасажирів та багажу, функціонування тадотримання режиму у зонах митного контролю, перспективи розвитку пунктупропуску та інші.

 

 

Виплата страхових платежів. За яких умов виникаєоподаткування ПДВ?

Страхове відшкодування – це страхова виплата, яка здійснюється страховикому межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхуваннявідповідальності при настанні страхового випадку (ст. 9 Закону України від07.03.1996 № 85/96-ВР «Про страхування»).

Не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг із страхування,співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійсненнястрахової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністюпослуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів (п. 196.1.3 ст.196 Податкового кодексу).

Отже виплата страхових платежів не є об’єктом оподаткування ПДВ і операціяз отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не формуєподатковий кредит або податкові зобов’язання у застрахованої особи і страховоїкомпанії.

Разом з тим, якщо на рахунок станції технічного обслуговування (СТО)надходить компенсація витрат на проведення ремонту автомобіля у виглядістрахових виплат від страхової компанії, то така СТО повинна скласти податковунакладну на повну вартість послуг з ремонту пошкодженого автомобіля,зареєструвати її в ЄРПН та видати власнику автомобіля.

 

 

 

Подали уточнюючий розрахунок до податкової декларації зПДВ. Як сплачувати штрафну санкцію та пеню?

У разі подання платником ПДВ уточнюючих розрахунків до податковихдекларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачаютьзбільшення податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягають перерахуванню добюджету, для перерахування таких зобов'язань до бюджету ДФС не пізнішенаступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилаєКазначейству реєстр платників ПДВ з сумою податку, що підлягає перерахуванню добюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку добюджету.

Отже, у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ,які передбачають збільшення податкових зобов’язань з податку, платники податкуповинні необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, сплатити наелектронний рахунок.

При цьому, сума штрафних санкцій та пені у разі подання уточнюючогорозрахунку до податкової декларації з ПДВ сплачуються до бюджету з поточногорахунка.

Зазначена норма передбачена п. 20, п. 25 «Порядку електронного адмініструванняподатку на додану вартість», затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014р.  № 569.

 

 

На забезпечення соціальних виплат мелітопольські платники спрямували більше 496 мільйонів

За десять місяців 2018 року мелітопольські роботодавці сплатили досоціальних фондів 496 мільйонів 269,5 тисяч гривень єдиного соціального внеску.Як зазначив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій областіВалерій Літинський,  це на 92 мільйони465,4 тисячі гривень або майже на 23 відсотків більше, ніж торік.

Платники міста Мелітополя спрямували до соцфондів 424 мільйони 671,3 тисячі гривень, страхувальникиМелітопольського району – 71 мільйон 598,2 тисячі гривень.

На збільшення надходжень єдиного соцвнеску вплинули темпи зростання фондуоплати праці, а також заходи з легалізації трудових доходів громадян.

Нагадаємо, єдиний соціальний внесок зараховується до Пенсійного тасоціальних фондів та є джерелом фінансування пенсій та інших соціальних виплат.З 1 січня 2018 року законодавством встановлено розмір мінімальної зарплати 3723гривні, а максимальна величина заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ,складає 55845 гривень.

 

 

Мешканці Мелітопольщини сплатили до місцевих бюджетів майже 619 мільйонів

За січень-жовтень2018 року до місцевих бюджетів Мелітопольського регіону надійшло 618 мільйонів833,2 тисячі гривень податків і зборів. Порівняно з аналогічним періодомминулого року місцеві скарбниці отримали на 74 мільйони 757,8 тисячі гривеньабо на 13,7 відсотків більше.

При цьомуначальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області ВалерійЛітинський повідомив, що бюджет міста Мелітополя поповнився на 493 мільйони756,5 тисячі гривень, до казни Мелітопольського району за 10 місяців цього рокунадійшло 125 мільйонів 76,7тисяч гривень.

Майже 62 відсоткинадходжень до бюджетів громад забезпечив податок на доходи фізичних осіб, якогоза десять місяців сплачено 381 мільйон 232 тисячі гривень. Це на 50 мільйонів 252,4тисячі або на 15,2 відсотки перевищує показники 2017 року.

Представникималого і середнього підприємництва сплатили 97 мільйонів 418,8 тисяч єдиногоподатку, збільшивши минулорічні відрахування на 18 мільйонів 708 тисяч гривень абона 23,8 відсотки. Із загальної суми 65 мільйонів 74 тисячі перерахували доказни підприємці-фізичні особи, 18 мільйонів 930,6 тисяч – агровиробники, яківикористовують спрощену систему оподаткування, 13 мільйонів 414 тисяч –суб'єкти господарювання-юридичні особи.

Також з початкуроку надійшло 61 мільйон 759,4 тисячі гривень плати за землю, рівень минулогороку перевищено на 5 мільйонів 791 тисячу або на 10,4 відсотки. Зокрема,землекористувачі-юридичні особи забезпечили 40 мільйонів 674,7 тисячі, фізичніособи – понад 21 мільйон.

Крім того, відреалізації підакцизних товарів скарбниці отримали 42 мільйони 877 тисяч гривень.

 

 

Податкові надходження по Мелітопольському регіону перевищили 1 мільярд гривень

За десять місяців2018 року платники податків Мелітопольського регіону спрямували до бюджетівусіх рівнів 1мільярд 41мільйон 395 тисячгривень. Податкові надходження порівняно з минулорічними збільшилися на 134мільйони 468,6 тисяч гривень.

Як повідомивначальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області ВалерійЛітинський, внесок мелітопольських платників до державного бюджетусклав 422 мільйони 561,7 тисячі  гривень,це на 59 мільйонів 710,8 тисяч або на 16,5 відсотків більше, ніж торік.

Значну частину удоходах державної скарбниці займає податок на додану вартість – з початку рокусплачено 181 мільйон 433,7 тисячі гривень, що на 24 мільйони  679,5 тисяч гривень або на 15,7 відсотківперевищує показник 10 місяців 2017 року.

Надходженняподатку на доходи фізичних осіб склали 130 мільйонів 423,7тисячі гривень,зростання до аналогічного періоду минулого року – 16 мільйонів 707,9 тисячгривень або 14,7 відсотків.

Підприємстварегіону перерахували до держбюджету 68 мільйонів 690,9 тисяч гривень податку наприбуток, збільшивши минулорічні відрахування на 15 мільйонів 865тисяч або на 30відсотків.

Військового зборуз початку року надійшло 36 мільйонів гривень, що на 5 мільйонів 795 тисяч абона 19,2 відсотки більше, ніж у січні-жовтні минулого року.

 

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!

З 11 вересня 2018 року діють виключно нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів і платежів

(МФО 899998)

Фіскальна служба Запорізької області звертає увагу,що з 11 вересня 2018 року діють виключно нові бюджетні рахунки длясплати податків, зборів та платежів, а рахунки, відкриті на МФО іншому, ніж899 998,  закриті.

Кошти, які сплачуються на старі рахунки (МФО813 015), не  зараховуються добюджетів, а повертаються платнику як нез’ясовані надходження.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунківрозміщена на веб-порталі ДФС та суб-сайті фіскальної служби Запорізької областів рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki,http://zp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

Нагадуємо, що граничний термін перехідного періодуфункціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетівзакінчився 11.09.2018 року.

 

 

Дізнайтесь про електронний сервіс ДФС «Пошук фіскального чека»

В рамках реалізації експериментального проекту щодореєстрації і експлуатації нових моделей програмно-технічних комплексів, длязабезпечення реєстрації розрахункових операцій, Державною фіскальною службоювпроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt.

E-Receipt - це нова інформаційна система реєстрації таобліку РРО, що передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання доконтролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватимеабонентської плати за користування нею.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системіДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.

Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-кодзберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронномукабінеті платника як платником, так і покупцем.

ДФС реалізовано електронний сервіс, який дозволяєпокупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що  формується  традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електроннийфіскальний чек, створений новітніми РРО.

Через електронний сервіс «Пошук фіскального чека» можливооперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якомуторговельному об’єкті.

Перевірка чеку через електронний сервіс, встановленнядостовірності його даних та факту передачі до ДФС - це захист прав громадян якспоживачів та запобіжник зловживань під час здійснення розрахункових операцій.

Сервіс знаходиться у відкритій частині  Електронногокабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу без ідентифікаціїособи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чекунеобхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (длятрадиційних РРО).

Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальнимномером та датою.

Якщо е-чек відсутній в системі, можна надіслати до ДФСелектронний лист із прикріпленим фото чеку на адресу:infozvit@sfs.gov.ua.

ДФС визначить причину відсутності електронного чеку всистемі і прийме відповідні міри.

Також, у разі відсутності або невідповідності реквізитівчеків на сервері ДФС наявному розрахунковому документу або отриманнякористувачами фіскального чеку, який викликає сумнів, можна направляти до ДФСписьмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахунковихдокументів для проведення ДФС відповідних контрольно-перевірочних заходів.

 

 

Кваліфіковані сертифікати відкритих ключів

Акредитований центр сертифікації ключівІнформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС), як кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, з 07листопада 2018 року буде формувати усім своїм клієнтам виключно кваліфікованісертифікати.

Як і раніше, такі сертифікати будуть використовуватиськористувачами електронних довірчих послуг для подання електронної звітності,організації електронного документообігу, отримання адміністративних послуг велектронному вигляді тощо.

Посилені сертифікати відкритих ключів, що були сформованідо 07.11.2018 будуть і надалі обслуговуватись АЦСК ІДД ДФС до закінчення їхстроку чинності.

На інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (https://acskidd.gov.ua) буде розміщено новіформи реєстраційних карток, які необхідно буде використовувати для отриманняелектронних довірчих послуг починаючи з 07.11.2018.

 

 

Митні надходження від Запорізького регіону зросли майже на 53 відсотки

У січні-жовтні2018 року запорізькі підприємства сплатили до держбюджету 6 мільярдів 844мільйонів митних платежів, що на 2 мільярди 360 мільйонів або на 53 відсоткиперевищує рівень 2017 року. Лише у жовтні до казни перераховано 922 мільйони,що на 430 мільйонів або на 87 відсотків більше, ніж у жовтні 2017 року.

Основнінадходження забезпечили промислові підприємства при розмитненні товарів длявикористання у виробництві – майже 73 відсотки, суб'єкти невиробничих галузей –27 відсотків.

Зокрема,найбільша частка митних платежів припадає на машини, устаткування та транспорт– 36 відсотків, паливно-енергетичні товари – 30 відсотків, метали та вироби зних – 12 відсотків, продовольчі та сільськогосподарські товари – 7 відсотків,мінеральні продукти та продукція хімічної промисловості – по 6 відсотків.

Як свідчитьаналіз митного оформлення імпортних поставок, за останній місяць майже вдвічіскоротились відрахування платежів запорізьких підприємств на митницях іншихобластей. Водночас суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, зареєстровані вінших регіонах, у жовтні сплатили у зоні діяльності Запорізької митниці ДФСбільш ніж 500 мільйонів гривень, що вдесятеро більше, ніж у вересні.

 

 

У Запорізькій області власники майже 95 відсотків легально ввезених автомобілів скористалися пільгами при розмитненні

У Запорізькій області у період з серпня 2016 року по 31 липня 2018 рокуввезено з-за кордону 907 легкових автівок. Власники 859 транспортних засобівскористалися пільгами при їх розмитненні.

Найбільш популярними марками серед імпортованих автостали Volkswagen (203), Renault (121), Nissan (76), Ford (65), Mercedes-Benz(63) та Skoda (50). Із загальної кількості 77 автомобілів мають електричний типдвигуна, 524 – дизельний, 297 – бензиновий тощо.

Під час митного оформлення транспортного засобу його власник надаєдомитного органу інвойс, що містить відомості щодо вартості автомобіля, у томучислі, якщо він був придбаний на інтернет-аукціоні. Розрахунок митної вартостіавто складається з вартості самого транспортного засобу, суми зборів (якщо такіпередбачені інтернет-аукціоном), вартості їх страхування (якщо здійснювалося)та перевезення (фрахту) до моменту перетинання ними митного кордону України.

При митному оформленні автівок та електромобілів громадяни можутьскористатися пільгами.

По-перше, до кінця цього року звільнені від оподаткування акцизним податкомта податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію Українитранспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

По-друге, до 31 грудня 2018 року знижено ставки акцизного податку налегкові автомобілі та інші моторні транспортні засоби, призначені дляперевезення людей, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночніавтомобілі, що були у використанні.

Однак, знижені ставки акцизного податку не застосовуються для легковихавтомобілів, якщо вони:

-        мають походження з країни, визнаної державою-окупантомзгідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню доУкраїни згідно із законодавством, або ввозяться з території такоїдержави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеноїтакою згідно із законом України;

-        вироблені до 1 січня 2010 року;

-        ввозяться на митну територію України особою для власноговикористання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни,поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських тацивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад одинлегковий автомобіль протягом календарного року.

Під час оформлення фахівці митниці ретельно перевіряють надану платникомінформацію, зіставляють дані та інші відомості, що дають право на преференції.Серед найбільш поширених випадків надання недостовірних відомостей, яківикористовують порушники під час розмитнення автомобілів – заниження реальноївартості автомобілів, оскільки мито та податок на додану вартість стягується увідсотках від вартості транспортних засобів; завищення року виготовленняавтомобілів, адже для транспортних засобів, виготовлених до 2010 року, діютьбільші ставки акцизного податку аніж для транспортних засобів, виготовленихпісля 1 січня 2010 року.

Аби уникнути штрафних санкцій, фахівці Запорізької митниці застерігаютьгромадян сумлінно виконувати норми законодавства.

 

 

 На Запоріжжі за фактами ухилення від сплати податків слідчі фіскальної служби області розпочали 99 проваджень

У сфері економіки співробітники податкової міліції Запорізького регіону зпочатку року викрили 99 злочинів, половина з яких належить до категорії тяжких.За фактами ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірахрозпочато 37 кримінальних проваджень.

Усього слідчі Головного управління ДФС у Запорізькій області у поточномуроці розслідували 164 кримінальні провадження, з яких 97 – про тяжкі злочини,зокрема, 71 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великихрозмірах.

За результатами слідства до суду направлено 26 кримінальних проваджень, 21з яких – із обвинувальним актом, п'ять – для звільнення від кримінальноївідповідальності, зокрема, три – у зв'язку з повним відшкодуванням завданихзбитків. Загалом до бюджету повернуто 14,2 мільйона гривень.

Також викрито два злочини за фактами легалізації доходів, одержанихзлочинним шляхом (ст. 209 КК України). Матеріали одного з проваджень зобвинувальним актом направлені до суду, на майно підозрюваного накладено арештна загальну суму 3,8 мільйона.

У сфері держзакупівель оперативники виявили шість випадків недотриманнязаконодавства (за ст.212, 191 КК України). У ході перевірок до бюджету стягнуто14 мільйонів.

У митній сфері викрито п'ять злочинів (за ст.212, 191 КК України).Загальний економічний ефект склав понад 76 мільйонів, у тому числі внаслідоквилучення предметів правопорушень, сплати штрафів, застосування конфіскації тадодаткових митних платежів.

 

 

Запорізькі митники попередили спробу ввезення срібла зазаниженою вартістю

Заниження реальної вартості коштовного товару під час митного оформленнявикрили запорізькі митники.

Один із пасажирів авіарейсу зі Стамбулупід час проходження митного контролюподав декларацію, у якій вказав наявність у нього виробів зі срібла загальноювагою 1220 грамів та вартістю 538 доларів США. Для підтвердження фактурноївартості він надав інвойс.

Для визначення реальної вартості срібла воно було вилучено для проведенняекспертизи. Як з'ясувалося за її результатами, справжня вартість товару склала92710 гривень, що перевищує неоподатковану норму ввезення та підлягаєоподаткуванню відповідно до ч.4 ст. 374 Митного кодексу України.

Таким чином, громадянин заявив неправдиві відомості та ухилився від сплатимитних платежів на суму 19159 гривень.

 

 

Фінансові установи сплатили з внесків запорізьких вкладників понад 43,7 мільйона гривень податків

Оподаткування прибутків від банківських вкладів запоріжців дозволилопоповнити бюджети на 43,7 мільйона гривень. Порівняно з минулим рокомнадходження податку на доходи фізосіб у вигляді процентів зросли на 2,5мільйона або на 6 відсотків.

У жовтні до державного бюджету сплачено 4,3 мільйона, що також на 6відсотків більше, ніж у жовтні 2017 року.

За десять місяців цього року найбільші відрахування до бюджету забезпечилифінансові установи м. Запоріжжя – 30,8 мільйона. Банки та кредитні спілки м.Бердянськ, Бердянського і Приморського районів перерахували понад 3,5 мільйона,м. Мелітополь, Мелітопольського і Веселівського районів – майже 3,5 мільйона,м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 1,6мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 1,4мільйона тощо.

Зазначимо, відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України з процентіввід депозитних банківських рахунків, вкладів у кредитних спілках тощосплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. При цьомуінформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладучлена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладниківзалишаються конфіденційними. Такі дані не вказуються у податковому розрахунку.

 

 

Оподаткування діяльності адвокатів: діалог фіскальної служби Запорізької області з експертами та громадськістю

За круглим столом представники фіскальної служби регіону разом із експертамита членами Громадської ради при ГУ ДФС Запорізької області розглядали питанняоподаткування адвокатської діяльності.

Участь у обговоренні взяли заступники начальника фіскальної служби області Олег Матвійчук та Руслан Рачинський, керівний склад Громадської ради СвітланаПроніна та Лариса Церетелі, голова Запорізької обласної організації Союзуюристів України Валерій Біленко, регіональний представник УповноваженогоВерховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Олена Дємєнєва,начальники структурних підрозділів фіскальної служби області та запорізькіадвокати.

У ході засідання представники фіскальної служби висловили офіційну позицію ДФС щодо оподаткування діяльності адвокатів, які зареєстровані підприємцями,сплати податків і єдиного соціального внеску, обліку доходів та складу витрат,а також припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи-підприємця.

Під час дискусії учасники обговорили й інші питання, які потребуютьвирішення, та висловили відповідні пропозиції.

За результатами зустрічі було вирішено ініціювати підготовку звернення донародних депутатів України щодо внесення змін до законодавства, яке регулюєадвокатську діяльність та сплату єдиного соціального внеску.

Логін: *

Пароль: *